Skip links

Hakkımızda

General Veteriner İlaçları, hayvan sağlığı alanında güvenilir içerikli ürünler sunmak üzere 2012 yılında, İzmir’de kuruldu.
Kurulduğu günden itibaren alanında önemli ilklere imza atan General Veteriner İlaçları, Avrupa’nın ve Dünya’nın önde gelen ilaç, aşı ve yem katkı firmalarının distribütörlüğünü yaparak dünya çapında sektör lideri üreticilerin ürünlerini ülkemizin hizmetine sunmaktadır.CZ Vaccines, Invesa – Livisto, Zinereo Pharma, Laboratorios Ovejero gibi sektörünün lideri üreticileri, ülkemizin hizmetine sunmaktadır.

General Veteriner İlaçları, 2022 yılında Türkiye’nin gıda takviyesi alanında lider firması Orzaks İlaç ile ortaklık gerçekleştirerek Alyors Grup bünyesine dahil olmuştur.

Bu ortaklıktan aldığı güç ile General Veteriner İlaçları, 2024 yılında evcil hayvanlar için de yenilikçi, kaliteli ve güvenilir içerikli ürünleri sunabilmek üzere “Cutepet” markasını kurmuştur.

Bu bağlamda General Veteriner İlaçları, gerçekleştirmiş olduğu tüm bu atılımlar ile hem büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe dünya çapında lider ürünleri ülkemizin hizmetine sunmayı hem de evcil hayvan sağlığı için kaliteli ve güvenilir içerikli ürünleri ulaşılabilir kılmayı hedeflemektedir.
“Sağlıklı hayvan, sağlıklı gıda, sağlıklı toplum” misyonu doğrultusunda hayvan sağlığı için kaliteli, güvenilir ve etkili çözümler sunmayı hedefleyen General Veteriner İlaçları, sahip olduğu bu bilinç ve sorumluluk ile çalışmalarına devam etmektedir.

Yerli bir marka olarak alanında yerel ve global bir lider konumunda olmayı hedefleyen General Veteriner İlaçları, büyükbaş ve küçük baş hayvancılık ve evcil hayvan sağlığı alanında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları, yenilikçi yaklaşımları, etkili formülasyonları ile sektöre değer katmaya devam edecektir.

Daima En İyi Ürünler

Hayvan sağlığına dair en yenilikçi ve en etkili ürünler…

Genç & Dinamik Kadro

Alanında uzman genç ve dinamik kadro

Güçlü Sektörel Tecrübe

Hayvan sağlığı alanında 10 yılı aşkın sektör tecrübesi

Dünden Bugüne General Veteriner A.Ş.

Forvet Veteriner İlaçları ltd. Şti. olarak kurulduk.

Sektörün ilk likit yem katkılarından olan Rumitonic’i pazara verdik

General Veteriner İlaçları Ltd Şti olduk. Eurolac BV Türkiye distibütörü olduk ve Promilk Agromilk ve Vitamilk buzağı maması gruplarının ithalatına başladık.

Rovigen Plus’ı arz ettik

Buzağı maması alanında sektör liderliğine ulaştık. Norbrook ve CZ Vaccines in distibütörü olduk.

Yem katkı üretim tesisi kurarak pazara 150’ye yakın fason ürün üretimine ulaştık.

MT Holding – Atılım Sağlık Ortaklığını kurduk. Biovita firmasına ait 23 tane ilaç ve gıda takviyesinin ruhsat ve isim hakkını aldık.

Cubolac aşısını pazara vermeye başladık.

Orzax Grup – İyon Ortaklığına başladık. Ve General Veteriner İlaçları A.Ş. olduk.